Klapa zwrotna do okapów kuchennych BLU.125 Magnetic

89,00 zł 72,36 zł
DOSTĘPNY – WYSYŁKA W 24 h

Klapa zwrotna do okapów kuchennych BLU.125 Magnetic

Firma 2MS SERWIS jest polskim producentem innowacyjnych rozwiązań dla wentylacji. Zasłynęła dzięki opracowaniu technologii dla szczelnej klapy zwrotnej MS wykonanej z tworzywa sztucznego wraz z silikonową membraną. Od wprowadzenia na rynek w roku 2011 klapy 2MS SERWIS zostały zamontowane w tysiącach mieszkań rozwiązując raz na zawsze problemy z hałasem i przedostawaniem się nieprzyjemnych zapachów.


W roku 2018 na rynek trafiła oparta na autorskiej technologii udoskonalona wersja klapy - BLU.125 Magnetic. Dzięki ramkom w membranie stabilizującym pracę przepustnicy oraz technologii magnetycznej doszczelniającym konstrukcję, produkt błyskawicznie stał się najpopularniejszym rozwiązaniem na rynku klap zwrotnych do okapów.

Rozwiązanie technologiczne zastosowane w klapie oryginalnej, niebieskiej klapie BLU.125, zostało zgłoszone w Urzędzie Patentowym RP jako wzór użytkowy, numer zgłoszenia W.127151.

Zastosowanie:

  • w króćcu podłączeniowym odprowadzającym powietrze z okapów kuchennych do pionów zbiorczych
  • za indywidualnymi wentylatorami pracującymi okresowo
  • za indywidualnymi wentylatorami podłączonymi do zbiorczego pionu


Instalacja

Instalacja klapy odbywa się poprzez prosty montaż "na wcisk" – klapę umieszcza się wewnątrz przewodu w gotowym już układzie. Mocuje się ją w króćcu podłączeniowym odprowadzającym powietrze z okapów kuchennych do pionów zbiorczych, za indywidualnymi wentylatorami pracującymi okresowo lub za indywidualnymi wentylatorami podłączonymi do zbiorczego pionu. W przypadku wątpliwości co do montażu proszę zwrócić uwagę na ilustracje obok zdjęć poglądowych urządzenia.

Konstrukcja

Obudowa klapy BLU.125 Magnetic wykonana jest z tworzywa sztucznego. Elastyczna, silikonowa membrana została usztywniona ramką montażową, która stabilizuje przepływ powietrza oraz zapewnia cichą pracę. Zastosowanie magnesu powoduje szczelne domykanie przepustnicy przy niskich podciśnieniach, a także zapobiega zjawisku "stukania" klapy podczas zmian ciśnienia. Klapa oferuje ponadto możliwość regulacji siły docisku, poprzez przekręcanie śrubki.

Magnetyczna klapa zwrotna do okapów kuchennych BLU.125 Magnetic

  • Producent: 2MS Serwis
  • Model: BLU.125
  • Średnica: 125 mm
  • Gwarancja: 2 lata

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Klapa zwrotna do okapów kuchennych BLU.125 Magnetic
Twoja ocena
Znaleźliśmy inne produkty, które mogą Cię zainteresować!