Kurtyna powietrzna Ferono FK200Z

1 299,00 zł 1 056,10 zł

Kurier przedpłata: 15 zł
Kurier pobranie: 20 zł

Dostępność W większości przypadków dostępność produktów jest uzależniona od stanów magazynowych dystrybutorów z którymi współpracuje sklep Klimamarket.pl. Celem potwierdzenia dostępności danego produktu, prosimy o kontakt lub złożenie zamówienia.

Kurtyna powietrzna Ferono FK200Z

Polskie przedsiębiorstwo Ferono od lat zajmuje się produkcją urządzeń oraz akcesoriów z branży wentylacji i klimatyzacji. Marka stawia na wysoką jakość i nowoczesną technologię, dlatego cały asortyment opuszczający fabrykę Ferono – kurtyny powietrzne, wentylatory czy układy automatyki – doskonale wpisuje się w oczekiwania odbiorców. Sama produkcja odbywa się w zaawansowanym technologicznie zakładzie o powierzchni 20 000 m2, gdzie nad jakością wyrobów czuwa kadra 100 wykwalifikowanych inżynierów i projektantów. Wszystkie produkty firmy Ferono posiadają atest CE, a te które tego wymagają, dysponują również certyfikatami szwajcarskiego przedsiębiorstwa SGS czy Państwowego Zakładu Higieny PZH.

Kurtyny powietrzne to urządzenia montowane najczęściej nad drzwiami wejściowymi wewnątrz budynków celem zminimalizowania zmian temperatur. Zasada działania kurtyny opiera się zatem o utworzenie aerodynamicznej bariery rozdzielającej powietrze wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia (lub po prostu pomiędzy strefami o różnych temperaturach). Urządzenia tego typu często spotyka się przy wejściach do marketów – wówczas mamy do czynienia z ciepłą kurtyną powietrza, ponieważ służy zapobieganiu utraty ciepła wewnątrz pomieszczenia. Analogicznie – w chłodniach stosuje się zimne kurtyny.

Ferono FK200Z to kurtyna powietrzna bez nagrzewnicy z wbudowanym dodatkowym bezpiecznikiem, który chroni urządzenie przed przepięciami. Urządzenie automatycznie dostosowuje pracę do bieżących zmian poziomu napięcia zapewniając wysokie bezpieczeństwo. Dzięki bezprzewodowemu sterownikowi można zdalnie sterować prędkością wentylatora i przełączać pomiędzy trybami ciepłym i zimnym. Możliwości konfiguracji rozszerza regulowana strumienica, która pozwala przy odpowiednim ustawieniu na osiągnięcie optymalnych parametrów pracy kurtyny niezależnie od warunków temperaturowych. Całość uzupełnia stylowy panel sterowania, który dzięki designie przypominającym plastry miodu pozwala pobierać duże ilości powietrza bez generowania znacznych ilości hałasu. Na obudowie urządzenia znajdują się przyciski regulujące jego pracę, a dioda LED wskazuje aktualny tryb.

Kurtyna przeznaczona jest do montażu na wysokości do 3 metrów nad poziomem podłogi.

Dane techniczne:

  • napięcie: 230 V
  • częstotliwość: 50 Hz
  • poziom hałasu: < 61 dB
  • moc wentylatora: 350 W
  • przepływ powietrza: 3470 m3/h
  • waga netto/brutto: 26/28 kg
  • gwarancja: 36 miesięcy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Kurtyna powietrzna Ferono FK200Z
Twoja ocena