Sferan Rapid Descale 3.75 L

370,00 zł 300,81 zł

Kurier przedpłata: 15 zł
Kurier pobranie: 20 zł

Dostępność W większości przypadków dostępność produktów jest uzależniona od stanów magazynowych dystrybutorów z którymi współpracuje sklep Klimamarket.pl. Celem potwierdzenia dostępności danego produktu, prosimy o kontakt lub złożenie zamówienia.

SFERAN RAPID DESCALE 3,75 L
Innowacyjny koncentrat do szybkiego czyszczenia i usuwania osadów, kamienia w instalacjach klimatyzacyjnych, chłodniczych i grzewczych.

Działanie
Usuwa osady kamienia, tlenki, rdzę i pozostałości biologiczne, posiada własności myjąco - czyszczące

Przeznaczenie
Instalacje klimatyzacyjne, chłodnicze, grzewcze, nagrzewnice, nawilżacze, podgrzewacze wodne, wierze chłodnicze, skraplacze wodne, układy odpływowe, rury, liczniki przepływu, zawory, pompy.

Główne cechy
• Bardzo wydajny -1 L koncentratu usuwa do 2,5kg osadu

• Bezpieczny dla oringów, uszczelnień, lutów
• Zawiera inhibitor korozji

Sposób stosowania
RAPID DESCALE można stosować w koncentracie lub w odpowiednich stężeniach z wodą. Przewidywany czas recyrkulacji mieszaniny w układzie to 1-3 godziny w zależności od grubości zalegającego kamienia. Jeżeli jest wymagany krótszy czas pracy to podnosimy temperaturę mieszaniny do 600 C. Monitorujemy proces czyszczenia patrząc na kolor preparatu. Gdy zmienia się kolor z czerwonego na niebieski, roztwór traci wydajność, wówczas niezbędne jest napełnienie systemu nową mieszaniną. Jeśli po ponownym napełnieniu systemu mieszaniną, roztwór utrzymuje czerwony kolor przez 20-40 minut usuwanie kamienia jest kompletne i zakończone. W zależności od rodzaju i ilości osadów proponowane rozcieńczenie od 1:4 do 1:29.

Szczegółowy opis
RAPID DESCALE szybko i skutecznie rozpuszcza i usuwa kamień kotłowy, osady organiczne, tlenki żelaza, korozję, algi i inne osady mineralne w instalacjach klimatyzacyjnych i chłodniczych. Nie zawiera chlorowanych kwasów, przez co jest bardzo bezpieczny dla wszystkich rodzajów metali, uszczelnień, oringów i może pozostać w układzie czyszczonym nawet do 24h. RAPID DESCALE to innowacyjne rozwiązanie i alternatywa w usuwaniu kamienia spełniająca wszystkie kryteria Europejskiej dyrektywy 76/464/EWG przyjmującej ramy kontroli zanieczyszczeń substancjami niebezpiecznymi. Zastosowanie wskaźnika PH daje możliwość efektywnego wykorzystania preparatu podczas czyszczenia lub odkamieniania. RAPID DESCALE stanowi również ważny element profilaktyki przeciwko rozwojowi bakterii Legionella pneumophila, czemu sprzyja obecność rdzy i kamienia. 

Atesty, pozwolenia
Atest PZH

Produkt należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu w temperaturze powyżej 50C. Trwałość produktu wynosi 24 miesięcy od daty produkcji na opakowaniu.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sferan Rapid Descale 3.75 L
Twoja ocena
Znaleźliśmy inne produkty, które mogą Cię zainteresować!