W poprzednich tygodniach poruszyliśmy temat definicji smogu i jego niekorzystnego wpływu na zdrowie oraz życie ludzi. Dziś skupimy się na sposobach zminimalizowania tego zjawiska, a także zadbania o swoje samopoczucie, gdy jakość powietrza jest alarmująco zła.

Jak ograniczyć powstawanie smogu?

Po pierwsze, jako społeczeństwo mamy realny wpływ na skażenie powietrza. Już drobne zmiany, takie jak ograniczenie używania samochodu na rzecz poruszania się pieszo bądź rowerem, zredukują ilość emitowanych zanieczyszczeń. Warto także zdecydować się na podróżowanie komunikacją miejską, dzięki czemu dodatkowo zmniejszymy problem korków na drodze.

Nie należy zapominać, że to, czym ogrzewamy nasze domy i mieszkania także oddziałuje na powstawanie smogu. Właśnie dlatego tak ważne jest, by regularnie sprawdzać stan pieca i upewniać się, że spełnia on wszelkie normy emisji oraz sprawności. Pamiętajmy, by używać tylko surowców, które nie wydzielają toksycznych substancji. Przykładowo, warto wybrać nieimpregnowane drewno lub gruby węgiel kamienny.

W jaki sposób chronić się przed smogiem?

Jeżeli poziom skażenia powietrza przekracza dopuszczalne normy, przede wszystkim ograniczajmy przebywanie na zewnątrz do niezbędnego minimum. Niestety niektórzy, na przykład ze względu na specyfikę pracy, nie mogą sobie pozwolić na pozostanie w zamkniętym pomieszczeniu. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w maseczkę antysmogową lub przenośny oczyszczasz Airdog FitAir.

Zaleca się również zadbać o codzienną zdrową dietę i suplementację witamin, które wzmocnią nasz organizm i zneutralizują nadmiar wolnych rodników, powstających na skutek smogu.

Zwróćmy także uwagę, by zadbać o jakość powietrza w domu. W sklepach możemy znaleźć szeroką ofertę oczyszczaczy, wśród których na największą uwagę zasługują produkty marki Airdog,  bowiem jako jedyne w Polsce nie wymagają wymiany filtra - wystarczy go wyczyścić, co pozwoli zaoszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie. Co więcej, Airdog zawiera technologię TPA® powodującą, że bakterie i wirusy są neutralizowane biologicznie, zamiast zwyczajnego przechwytywania i kumulowania ich na powierzchni filtrów. Dzięki temu urządzenia tej marki jako jedne z nielicznych mogą pochwalić się potwierdzoną certyfikatem, 99-procentową skutecznością w redukcji stężenia koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego COVID-19!

Pamiętajmy, że smog może wywołać problemy zdrowotne, a nawet doprowadzić do śmierci. Nie bagatelizujmy ostrzeżeń i dbajmy o siebie oraz środowisko.