#WarszawaOddycha

11-10-17 15:42


#WarszawaOddycha z Airly i Blaupunktem
Sponsorzy akcji: Megraf i Can Pack

W październiku rozpocznie się akcja społeczna #WarszawaOddycha. Ma ona na celu zwiększenie świadomości na temat zanieczyszczenia powietrza wśród mieszkańców Warszawy. Firmy Airly i Blaupunkt wyposażą 20 przedszkoli na terenie Warszawy w czujniki smogu i oczyszczacze powietrza.

Firmy przychodzą na ratunek dzieciom!

Dostrzegając olbrzymi problem, jakim jest jakość powietrza w Polsce, inicjatorzy akcji postanowili wyposażyć przedszkola na terenie aglomeracji warszawskiej w czujniki smogu oraz oczyszczacze powietrza. W sumie firmy przekażą po 20 zestawów sensorów i oczyszczaczy.

Pierwszym krokiem do zmian jest zwiększenie społecznej świadomości na temat jakości powietrza oraz natychmiastowe działanie. Czujniki smogu umieszczone przy przedszkolach pozwolą opiekunom dzieci na sprawdzanie stanu powietrza. Dzięki platformie monitorującej zanieczyszczenia powietrza (map.airly.eu) będzie można wybrać najlepszą porę na spacer z dziećmi i w ten sam sposób ochronić przedszkolaków przed szkodliwym działaniem smogu. Oczyszczacze powietrza zadbają, aby w czasie kiedy za oknami przedszkoli będzie unosił się smog, dzieci przebywały w czystym i dobrym dla ich zdrowia powietrzu. Podczas akcji w przedszkolach na terenie Warszawy oraz w sąsiadujących
gminach odbędą się zajęcia edukacyjne dla dzieci, budujące świadomość na temat zanieczyszczeń i uczące nawyku dbania o środowisko naturalne.
Airly tworzy profesjonalny system monitorujący jakość powietrza w naszym kraju. Jest największym producentem czujników smogu w Polsce, z siecią liczącą blisko 500 sensorów.

Blaupunkt dostarcza technologie rozwiązań klimatyzacyjnych, osuszania i oczyszczania powietrza, które od 2012 roku są dynamicznie rozwijającym się segmentem marki. Firma obecnie dystrybuuje swoje urządzenia w ponad dziesięciu krajach Europy.

Patronat nad #WarszawaOddycha objął Warszawski Alarm Smogowy. W akcję włączyły się również drukarnia Megraf oraz firma Can Pack, które bezpłatnie dostarczają wsparcie reklamowe na potrzeby kampanii.

Dlaczego smog jest szczególnie niebezpieczny dla dzieci?

Układ oddechowy u dzieci charakteryzuje się bardzo wąskimi drogami, w których znajduje się wiele gruczołów śluzowych. Przebywanie w zanieczyszczonym powietrzu powoduje podrażnienie, co w konsekwencji może prowadzić do duszności oraz infekcji. Dzieci, które obciążone są chorobami przewlekłymi typu astma, mukowiscydoza, nadreaktywność oskrzeli oraz wady serca są szczególnie narażone na drażniące działanie smogu, co może prowadzić do ogólnego pogorszenia stanu ich zdrowia.

Przebywanie w smogu możemy porównać do palenia papierosów. Według danych Polskiego Alarmu Smogowego przebywaniedziecka w zanieczyszczonym powietrzu równa się wypaleniu przez niego 4 papierosów.

Oczywiście dzieci powinny przebywać na świeżym powietrzu i wychodzić na spacery, ale tylko wtedy, gdy nie ma smogu! W ten sposób możemy ograniczyć im kontakt z powietrzem o bardzo złej jakości.

Problem smogu w Warszawie

Działające na terytorium Warszawy akcje społeczne oraz organizacje pozarządowe próbują nagłośnić sprawę smogu w mieście. Niestety… wiele osób w Polsce kojarzy smog wyłącznie z południem kraju. Nieodpowiednie spalanie węgla, spalanie śmieci i korzystanie z paliw stałych niskiej jakości sprawia, że po prostu wszędzie trujemy się tak samo. Jest to przyczyną tworzenia się smogu londyńskiego zarówno w Warszawie, jak i innych częściach kraju. Występuje on w sezonie grzewczym - zazwyczaj od października do marca.
W przypadku Warszawy mamy dodatkowo do czynienia ze smogiem typu Los Angeles (tzw. smog fotochemiczny), który występuje przede wszystkim w miesiącach letnich.

Konsekwencje przebywania w zanieczyszczonym powietrzu

Liczby nie kłamią. Każdego roku, ze względu na fatalną jakość powietrza w naszym kraju, umiera przedwcześnie kilkadziesiąt tysięcy naszych rodaków. Co więcej, z powodu zanieczyszczeń powietrza ginie więcej osób niż w wypadkach samochodowych! Problem ten dotyczy nas wszystkich. Dlaczego? Przez oddychanie powietrzem, w którym zawarte są pyły zawieszone oraz metale ciężkie, nasze życie zostaje skrócone o 8-9 miesięcy! Mamy także większe ryzyko na zachorowanie na choroby niedokrwienia serca, udar, raka płuc, chorób układu oddechowego, Alzheimera. Smog wpływa także negatywnie na zdrowie już na etapie życia płodowego.

Więcej informacji na www.blaupunkt.com oraz www.airly.eu

! Od 1 października zmieniamy godziny pracy naszego sklepu !

 Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, wydłużamy godziny otwarcia sklepu.
Będziemy od Państwa dyspozycji od poniedziałki  do piątku w godzinach 7:30 – 18:00.!

Serdecznie zapraszamy ! 

 

Oczyszczacze ActivTek w ofercie Klimamarket

przeczytaj więcej

Nowe modele oczyszczaczy Blueair Classic

 przeczytaj więcej

Światowe Dni Młodzieży

05-07-16 12:10

Sznowni Klienci,
z uwagi na ograniczenia w ruchu drogowym w czasie "Światowych Dni Młodzieży"  w dniach od 25.07.2016 do 29.07.2016 mogą wystąpić opóźnienia w realizacji zamówień.
W dniach od 27.07.2016 do 29.07.2016 sklep będzie nieczynny. 
W pilnych sprawach proszę się kontaktować pod nr tel. 666 898 319 

Nowy adres naszego biura

30-05-16 08:54

Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy, że nasze biuro i magazyn zmieniło siedzibę. Od 30 maja br. adres biura to: ul. Siewna 34a, 31-231 Kraków


 

 

Nieczynne 24-27.12.2015

23-12-15 09:09

W dniach 24-27.12.2015 r. nasz sklep będzie nieczynny, wszystkie zamówienia będziemy realizować od poniedziałku (28.12.2015r.)

Za utrudnienia przepraszamy!

Wesołych Świąt!

23-12-15 09:02

Wesołych Świąt

Nieczynne 03.03.2015 r.

02-03-15 16:05

W dniu 03.03.2015 r. nasz sklep będzie nieczynny, wszystkie zamówienia będziemy realizować w środę (04.03.2015r.)

Za utrudnienia przepraszamy!